O nás

Jsme pravá rodinná cukrárna.

Mozartovy řezy, pistáciový, višňový, kiwi, šlehačkový roh, věneček, kremrole a dalších více než 100 druhů dortů a zákusků nabízí cukrárna U Vaňků. Kromě toho samozřejmě i příjemné posezení v krásném interiéru nedaleko autobusového nádraží. I dlouhé čekání na autobus může být díky těmto prostorám příjemné. Ale nebylo tomu tak vždy. Historie cukrárny sahá až do doby před rokem 1990, kdy tu provozovala cukrárnu Jednota a kdysi dávno tu prý byla pekárna. V roce 1994 odkoupili od Jednoty dům s cukrárnou č. p. 103 na Husově náměstí v Mladé Vožici manželé Marie a Zdeněk Vaňkovi. Paní Vaňková po dlouhých letech strávených v kanceláři zatoužila být mezi lidmi a stát se prodavačkou. To se jí vyplnilo a tak si s manželem otevřeli soukromou cukrárnu. Když oba dosáhli důchodového věku, podnikání po nich převzal syn Robert se svojí ženou Janou.

Na tom by možná nebylo nic zvláštního, kdyby čirou náhodou paní Jana nebyla vyučená cukrářka. Tak výborně do rodiny Vaňků zapadla a nejen to dala k dispozici veškerý svůj um a talent a to, že dnes cukrárna U Vaňků zásobuje dorty a zákusky celé široké okolí, je jistě i její zásluha. Nepoužívá totiž k výrobě cukrovinek žádné směsi, ale vše peč z poctivých surovin, jako jsou vejce mouka, cukr a podobně. A staré receptury mají úspěch.

Kromě paní Jany se tu od časného rána ve 3 přípravnách ohánějí, seč mohou, ještě 3 cukrářky. Na prodejně se střídají 2 prodavačky. Pan Robert se stará o rozvoz a zajišťuje technický chod cukrárny. A že expedice je náročná. S jejich dorty se můžete setkat od Pacova, přes Chýnov, Tábor, Soběslav, Chotoviny, až po Miličín, Votice, Benešov, Vlašim, nebo Trhový Štěpánov.

Dnes působí prostory cukrárny příjemným vzdušným dojmem s dostatkem místa na sezení. Nebylo tomu tak vždy. Cukrárna přes 20 let prochází rekonstrukcí a posledním bonbónkem, v tomto nekonečném procesu, bylo rozšíření prostor k posezení.